Overheid in Nederland

Tweede Kamer (Nederland)

Pagina 9 van 16 (154 resultaten)

Dhr. Pieter Omtzigt

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: CDA
Coalitie, aantal zetels: 19
In dienst sinds: september 2012 (6 jaar, 7 dagen in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder CDA-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Contactgroep Duitsland, Delegatie naar de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, Europese Zaken, Financiën, Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Kabinet Rutte II
Commissies TK / woordvoerder CDA-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Europese Zaken, Financiën, Rijksuitgaven, Delegatie naar de Parlementaire, Vergadering van de Raad van Europa, Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Europese Veiligheids- en Defensie Assemblee.

De persvoorlichter van Pieter Omtzigt is Hilbert Bredemeijer: h.bredemeijer@tweedekamer.nl; 06-13880381. De politieke medewerker van Pieter Omtzigt is is Jitske Haagsma.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Pieter Omtzigt (CDA) 97.638 voorkeurstemmen. Pieter Omtzigt is met voorkeurstemmen gekozen.
     
In 2014 is Pieter Omtzigt benoemd, door de Nederlandse pers, tot het beste Kamerlid van Nederland.
        
12 september 2012
Kamerlid Pieter Omtzigt heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 36.750 voorkeurstemmen.
Aanverwant:2003 - 2012Dhr. Pieter Omtzigt, Lid van de 2e kamer, CDA, Tweede Kamer

Mevr. Esther Ouwehand

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PvdD - Partij voor de Dieren
Oppositie, aantal zetels: 5
In dienst sinds: november 2006 (11 jaar, 11 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder PvdD-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, Buitenlandse Zaken, Commissie voor de Werkwijze, Europese Zaken, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Presidium, Volksgezondheid, Welzijn en Sport.

Kabinet Rutte II (nov 2012 - mrt 2017)
Commissies TK / woordvoerder PvdD-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Financiën, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap', Rijksuitgaven, 'Sociale Zaken en Werkgelegenheid', Jeugdzorg, 'Volksgezondheid, Welzijn en Sport', 'Veiligheid en Justitie', Koninkrijksrelaties, 'Economische Zaken, Landbouw en Innovatie', 'Infrastructuur en Milieu' en 'Immigratie, Integratie en Asiel'.

Okt 2010 - apr 2012
Kabinet Rutte 1
Commissies TK / woordvoerder PvdD-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Financiën, Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW)', Rijksuitgaven, 'Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW)', Dierhouderij, 'Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS)', Veiligheid en Justitie, Koninkrijksrelaties, 'Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (ELI)', Infrastructuur & Milieu, Immigratie en Asiel.
Werkzaamheden bij de Overheid:


Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Esther van Ouwehand (Partij voor de Dieren) 18.936 voorkeurstemmen. Esther Ouwehand is met voorkeurstemmen gekozen.
     
Van 17 november 2015 tot 17 oktober 2016 wordt Esther Ouwehand tijdelijk, als Tweede Kamerlid, vervangen (ziekte).

Esther Ouwehand was groenste politicus van Nederland.

12 september 2012
Kamerlid Esther Ouwehand heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 11.573 voorkeurstemmen.

In 2012 is kamerlid Esther Ouwehand (tijdelijk) vervangen door Anja Hazekamp (Partij voor de Dieren, PvdD). 

Esther Ouwehand heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 12.713 voorkeurstemmen.

Eshter Ouwehand (Partij voor de Dieren) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 4370 voorkeurstemmen.


Dhr. Jan Paternotte

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: D66
Coalitie, aantal zetels: 19
In dienst sinds: maart 2017 (1 jaar, 6 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder D66-fractie / portefeuille:
Bouwbegeleidingscommissie, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, Economische Zaken en Klimaat, Financiën, Infrastructuur en Waterstaat, Parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies, Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Jan Paternotte (D66) 2.991 voorkeurstemmen. 

Dhr. Alexander Pechtold

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: Fractievoorzitter D66 (2006-)
Politiek leider D66
Lijsttrekker D66 (2006,2010,2012,2017)
Coalitie, aantal zetels: 19
In dienst sinds: november 2006 (11 jaar, 11 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder D66-fractie / portefeuille:
Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten, Koninkrijksrelaties en Presidium.

Kabinet Rutte II (nov 2012 - mrt 2017)
Commissies TK:
Binnenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten, Kunstcommissie, Delegatie naar de Navo Assemblee, Veiligheid en Justitie, Koninkrijksrelaties, Immigratie, Integratie en Asiel.

2012 - 2016
Portefeuille Tweede Kamer: Europese Zaken en Algemene Zaken.

Kabinet Rutte I (okt 2010 - apr 2012)
Commissies TK / woordvoerder D66-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Zaken, Defensie, Europese Zaken, Financiën, Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten, Kunstcommissie, Delegatie naar de Navo Assemblee, 'Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW)', Rijksuitgaven, Veiligheid en Justitie, Koninkrijksrelaties, Immigratie en Asiel.

Alexander Pechtold is fractievoorzitter D66 Tweede Kamer.
Alexander Pechtold is Politiek Leider D66

D66 - Tweede Kamerfractie
Postbus 20018
2500 EA Den Haag
070-3183066
D66@tweedekamer.nl

Afspraken Alexander Pechtold inplannen via Patricia Wessels (p.wessels@tweedekamer.nl; 070-3182631).
Werkzaamheden bij de Overheid:


Tot 1 juni 2017 is Daan Bonenkamp de rechterhand van Alexander Pechtold.
  
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Alexander Pechtold (D66) 863.887 voorkeurstemmen. Alexander Pechtold is met voorkeurstemmen gekozen.
 
12 september 2012
Kamerlid Alexander Pechtold heeft bij de Tweede Kamerverkiezing: 586.454 voorstemmen. 

Alexander Pechtold heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 (9 juni): 507.187 voorkeurstemmen.

In 2009 is Alexander Pechtold benoemd tot Nederlands politicus van het jaar. In hetzelfde jaar, 2009. is Alexander Pechtold, door EénVandaag, benoemd tot Politicus van het jaar.

Alexander Pechtold (D66) heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2006 (22 november): 95937 voorkeurstemmen.

In 2005 behaalde Alexander Pechtold (D66) de tweede positie bij de verkiezing 'politiek talent van het jaar'.

Aanverwant:2003 - 2005Dhr. Alexander Pechtold, Burgemeester, D66, gemeente Wageningen2002 - 2005Dhr. Alexander Pechtold, Voorzitter, D66, Partijvoorzitters Landelijke Partijen1997 - 2003Dhr. Alexander Pechtold, Wethouder, D66 Leiden, gemeente Leiden

Dhr. Renť Peters

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: CDA
Coalitie, aantal zetels: 19
In dienst sinds: maart 2017 (1 jaar, 6 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder CDA-fractie / portefeuille:
Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft René Peters (CDA) 11.270 voorkeurstemmen. 

Mevr. Lilianne Ploumen

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PvdA
Oppositie, aantal zetels: 9
In dienst sinds: maart 2017 (1 jaar, 6 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder PvdA-fractie / portefeuille:
Buitenlandse Zaken, Contactgroep België, Defensie, Delegatie naar de OVSE-Assemblee, Delegatie naar de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, Delegatie naar de Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad en Europese Zaken.
Werkzaamheden bij de Overheid:

Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Lilianne Ploumen (PvdA) 21.990 voorkeurstemmen. Lilianne Ploumen is met voorkeurstemmen gekozen.

Mevr. GabriŽlle Popken

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: PVV
Oppositie, aantal zetels: 20
In dienst sinds: maart 2017 (1 jaar, 6 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder PVV-fractie / portefeuille:
Binnenlandse Zaken, Defensie, Economische Zaken en Klimaat, Europese Zaken, Justitie en Veiligheid.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Gabriëlle Popken (PVV) 390 voorkeurstemmen. 

Dhr. Rens Raemakers

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: D66
Coalitie, aantal zetels: 19
In dienst sinds: maart 2017 (1 jaar, 6 maanden in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder D66-fractie / portefeuille:
Commissie voor de Verzoekschriften en de Burgerinitiatieven, Delegatie naar de Raadgevende , Interparlementaire Beneluxraad, Financiën, Justitie en Veiligheid, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de installatie is Rens Raemakers het jongste Tweede Kamerlid van Nederland (25 jaar).

Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Rens Raemakers (D66) 7.435 voorkeurstemmen. 

Dhr. Wim-Jan Renkema

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: GroenLinks
Oppositie, aantal zetels: 14
In dienst sinds: juni 2018 (3 maanden in dienst)

Dhr. Michel Rog

Functie: Lid van de 2e kamerPolitiek: CDA
Coalitie, aantal zetels: 19
In dienst sinds: september 2012 (6 jaar, 8 dagen in dienst)
Toelichting: Kabinet Rutte-III (okt. 2017-)
Commissies Tweede Kamer / woordvoerder CDA-fractie / portefeuille:
Defensie, Justitie en Veiligheid, Koninkrijksrelaties, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Kabinet Rutte II (nov 2012 - mrt 2017)
Commissies TK / woordvoerder CDA-fractie / portefeuille:
Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

De persvoorlichter van kamerlid Michel Rog is Marloes Metaal: m.metaal@tweedekamer.nl; 06-22692445.
Werkzaamheden bij de Overheid:
Bij de Tweede Kamerverkiezingen in maart 2017 heeft Michel Rog (CDA) 1.823 voorkeurstemmen. 
 
12 september 2012
Kamerlid Michel Rog heeft bij de Tweede Kamerverkiezingen: 1.382 voorkeurstemmen.

Kamerlid Rog was voorzitter van CNV Onderwijs.